
Tussen 1 november 2026 en 11 april 2027 is in de CODA ExperienceLab Showroom in Apeldoorn de expositie New value: rethinking plastic through craft te zien, waarin makers laten zien hoe plastic op nieuwe manieren verwerkt en hergebruikt kan worden.
Plastic heeft een negatief imago als materiaal voor eenmalig gebruik. De expositie onderzoekt hoe dit anders kan door traditionele ambachten te combineren met hedendaagse technieken. Centraal staan daarin waarden als tijd, aandacht, kennis en vakmanschap.
Deelnemende kunstenaars en makers
Onder meer de Basketclub, een internationale community opgericht door Adrianus Kundert en Jamie Wolfond, toont manden waarin plastic wordt vervlochten. PET Lamp geeft afgedankte plastic flessen een nieuw leven door ze te verwerken tot lampen met traditionele weef- en vlechttechnieken.
Ontwerper Emma Cogné laat met haar werk ‘Turborama’ zien hoe alledaags plastic een nieuwe vorm en betekenis krijgt door ambachtelijke technieken zoals kralenweven. Kunstenaar Rein Reitsma werkt speels met materialen als plastic en gebruikt fundamentele technieken als weven en knopen voor zijn ontwerpen.
Daarnaast: tentoonstelling Craft Now!
Gelijktijdig is in CODA Museum de tentoonstelling Craft Now! te bezoeken, die de relatie tussen kunst en ambacht onderzoekt en laat zien hoe ambacht wordt gecombineerd met onderzoek en innovatie.
De officiële opening van beide presentaties vindt plaats op zondag 1 november om 14.30 uur met een optreden van Muziektheater BOT. Wie aanwezig wil zijn kan zich aanmelden via www.coda-apeldoorn.nl/craftnow.
