
Van 9 oktober tot en met 1 november 2026 is in Galerie Apeldoorn aan de Oranjerie 170-172 de expositie ‘Beleven in veelvoud’ te zien, waarin zes kunstenaars van Ateliers Apeldoorn hun werk presenteren.
Zes kunstenaars brengen hun leven en wereld in beeld in zes verschillende stijlen en perspectieven. Bij de expositie zijn altijd twee exposanten aanwezig om de bezoekers te ontmoeten.
Rob van Eek werkt in zowel 3D als 2D en wisselt graag af met technieken en materialen. Hij haalt inspiratie uit gevonden hout waarmee hij figuratieve kunst maakt, en beweegt zich tussen felrealistisch en abstraherend werk. Adri Post vertrekt vanuit het maken zelf, geïnspireerd door zijn langdurig verblijf in Suriname en reizen door het binnenland. Hij werkt met etsen, tekeningen, aquarellen en olieverf, op zoek naar beweging, herinnering en betekenis. Marieke Jellema is recent lid van Ateliers Apeldoorn en richt zich op zingeving en betekenis, met de natuur als haar belangrijkste inspiratiebron. Zij wil met haar werk ruimte bieden voor dialoog over zingeving, schoonheid en kwetsbaarheid.
Ingrid Arensen schildert onderwerpen die haar bezighouden, vaak vanuit haar eigen ervaringen, met olieverf en acrylverf, resulterend in kleurrijke schilderijen. Georges Dérop combineert zijn passie voor schermen met tekenen, waarbij hij opgroeide in een natuurminnende familie die ook dieren als inspiratiebron levert. Hij werkt voornamelijk met pastelkrijt en potloden.
De gastexposant Pieter Manintveld toont werk in aquarel en linoleumsnede, waarbij hij intensief de variatie in stijl en techniek onderzoekt en verder ontwikkelt.
De expositie is vrij te bezoeken op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, op de eerste verdieping bovenaan de roltrap bij de voormalige ingang van de Hema.
